Zimné obdobie chladu, mrazu a snehu❄️☃️ je obdobím, v ktorom môžeme vodu nielen vidieť, cítiť na tele, ale ju i počuť v podobe prašťania ľadu. V mrazoch dokonca môžeme po vode chodiť a na snehu sa môžeme sánkovať alebo lyžovať. Z hľadiska magického je to teda obdobie majstrovských kúziel🧙♂️ vody. V lete sa voda rýchlo stráca, na jar odteká preč a na jeseň očakávame jej príchod… Voda je v zime často v zastavenom, spomalenom, tuhom stave.
Vodný živel vládne v tele obličkám a močovému mechúru. Obličky predstavujú zdroj životnej sily každého človeka, je v nich uchovaná životná esencia od našich rodičov i naša sila🏋️♀️🏋️♂️. Sú prameňom života a symbolicky v nich vyviera rieka života, ktorá oživuje a vyživuje všetko ostatné, predstavujú oboch našich rodičov. Ich kvalitu vidíme na zuboch, kostiach, vlasoch. Ich sila sa prejavuje kvalitou hlasu. Zodpovedajú za našu pamäť, našu ľahkú chôdzu a schopnosť byť bdelý a mať tzv. odpich smerom nahor.
Od prameňa obličiek sa vodný živel vlieva do rieky dráhy močového mechúra, ktorý energeticky patrí k najdlhšej dráhe, je spojený nielen s vodou v ľudskom tele, ale aj emóciami 😂😍🤩😭😤😖a psychickou kondíciou. Voda je základom života a prostredím pre prenos a pohyb elektrickej energie, vzruchy, podnety, reflexy. Močový mechúr riadi a prenáša naše emócie. Ak nás ovládne strach a smútok , nie sme schopní sa pohnúť, držanie tela je skleslé, hlas je slabý, často chodíme na wc, vadí nám vlhko a chlad.
Čo robiť v zime?
V zimnom období je už pomerne neskoro posilňovať obličky a močový mechúr. V mesiaci január a február nám totiž obličky aj močový mechúr predložia faktúru za naše zaobchádzanie s našim strachom a emóciami s neodkladnou splatnosťou – hnačky, riedka stolica, chabé vlasy, slabý hlas, krehké kosti, stuhnutosť všetkých svalov, hučanie v ušiach, bolesti krížov, hemoroidy,nadmerná spavosť, biedna pamäť, farebné kruhy pod očami, vnútorný chlad. Čo sa teda dá robiť? Hlavne si to nezhoršovať. Žiaden alkoho🍸🥂🍷l, nič mliečne, studené, menej cukru a soli, jedlo teplé, psychická pohoda a kvalitné tekutiny – čaje🌿.
Najľahšie dostupným liekom na močový mechúr a obličky je urinoterapia. Veľa ľudí k nej má, tiež logicky, odpor. Predpokladá to hlavne dobrú, čistú stravu – ideálne bezmäsitú. Okrem najrýchlejšieho pitia je možné dať si spraviť homeopatické kvapky z vlastnej produkcie, obklady sú obrovskou úľavou pri všetkých bolestiach krížov či močového mechúra. Samotná urinoterapia je účinný vedecky podložený terapeutický postup. Odporúčame medicínsku🧙♂️ knihu Mudr.Vilma Partyková – Urinoterapie, určite v nej nájdete zopár receptov, ktoré sa rozhodnete skúsiť a minimálne vám rozšíri obzor. Okrem liečby vnútorných orgánov je veľmi účinná v prípadoch prvej pomoci a je vždy k dispozícii. Efektívna je i v terapii pohybových ťažkostí, kedy je možné urobiť si i vlastnú masť – veď v kozmetike a medicíne sa roky používa tzv.”UREA”…
Obličkám pomáha všetka koreňová zelenina – mrkva, petržlen a na močový mechúr zeler a veľké biele aj čierne reďkovky. Zaťažuje ich ovocie🍎🍐🍋🍊🍍,šťavy, hlavne v studenom stave. Prijateľnou formou sú teplé kompótiky s prehrievajúcim korením ako je škorica, badián, kardamóm, čili.
Hlavným bylinným čajom🌿 je zlatobyľ obyčajná. Jednoduchý a účinný je nasledovný čaj – 2diely zlatobyľ, 1diel praslička, 1diel benedikt lekársky zaliať vrelou vodou a nechať lúhovať 10min a cca 0.5l popíjať v priebehu dňa.
Prajeme silný hlas a málo behania na wc.
Duchoslav a Weleslawa
Viac o autoroch článku a ich činnosti v OZ Karpatske Slnko na: